statetNaWisleWisła to jedna z najdzikszych rzek Europy. Rzeka do dziś odgrywa ważną rolę. Kiedyś służyła to spławiania towarów, czyli jakoś środek komunikacyjny. Dzisiaj z dobrodziejstw Wisły korzystają turyści. W dwudziestoleciu międzywojennym można było popłynąć aż do Warszawy, bowiem utrzymywano regularne połączenie. Obecnie po Wiśle kursują statki spacerowe. Rejs średnio trwa pół godziny. Płyniemy w dół i w górę rzeki podziwiając panoramę Sandomierza.

Rejs jest niezapomnianą przygodą i świetną atrakcją turystyczną. Do dyspozycji turystów są trzy statki, pierwszy na pokład zabiera 45 osób, drugi sto, a trzeci zabiera ponad dwieście osób. Żegluga po Wiśle jest płatna. Opłata w postaci biletów wstępu.

Zbrojownia rycerska w Sandomierzu jest ważną atrakcją na trasie spaceru po Sandomierzu. Warto do niej zaglądnąć, aby spotkać się z sandomierskimi rycerzami. W zbrojowni rycerskiej można dotykać zbroje, ubierać je na siebie. Dla pań są stroje różnych epok. W jednej chwili można stać się księżniczką lub dwórką. Z bliska można zobaczyć jak wygląda kusza, halabarda, rapiery. Są też armaty. Po zbrojowni oprowadza prawdziwy rycerz. Z doświadczenia wiemy, że kto raz wejdzie do zbrojowni, szybko z niej wyjdzie, tak jest w niej fajnie.
zbrojowniaRycerska2

Zwiedzanie zbrojowni trwa 30 minut i odbywa się z tamtejszym przewodnikiem. Zbrojownia czynna jest od godziny 10 do 16. Poza sezonem jest nieczynna. W zbrojowni obowiązuje odpłatność w postaci biletów wstępu. Nasze programy zwiedzania obejmują wstępy do zbrojowni.

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych. To ponad czterystu letnie piwnice, w których sandomierscy kupcy przechowywali towary handlowe. System podziemnych korytarzy liczy niespełna pół kilometra długości. Najgłębsza komora znajduje się na dwunastu metrach. Temperatura zarówno latem i zimą panuje około 11 stopni Celsjusza.
podziemnaTrasa2

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu zwiedzana jest w ten sposób, że chodzimy podziemnymi korytarzami, a przewodnik opowieściami stara się zainteresować słuchaczy. Lochy w Sandomierzu zwiedza się od3 30 do 40 minut. Wejście odbywają się wyłącznie z przewodnikiem. Opłata za wstęp w postaci biletów.

Brama Opatowska w Sandomierzu jest jedyną zachowaną bramą w systemie murów miejskich. Niegdyś w Sandomierzu były cztery bramy wjazdowe, do dziś zachowała się tylko jedna. Brama Opatowska zostałą wybudowana w drugiej połowie czternastego wieku z fundacji króla Kazimierza Wielkiego. Przez bramę prowadzi reprezentacyjne wejście na Stare Miasto. Na szczyt bramy prowadzą schody, gdzie umieszczono taras widokowy.
podziemnaTrasa2

Z tarasu widokowego Bramy Opatowskiej rozciąga się przepiękna panorama Sandomierza. Widać przełom Wisły, widać Góry Pieprzowe widać też część starej części oraz nowej części Sandomierza. Brama Opatowska dostępna jest przez cały rok. Opłata za zwiedzanie pobierana jest na miejscu w postaci biletów wstępu.

        

jarek1
Przewodnik po Sandomierzu

jest najlepszą formą zwiedzania
Sandomierza. Warto zainwestować
parę groszy, aby usłyszeć wiele
ciekawych opowieści, do których
sami nigdy byśmy nie dotarli.
Opłacało się wynająć przewodnika

 

piotrek1  Tego co  wie przewodnik
po Sandomierzu próżno szukać
w jakichkolwiek wydawnictwach
książkowych. Jego wiedza jest
bezcenna, dlatego jak organizowałem
wycieczkę z pracy do Sandomierza
to zdecydowaliśmy się na wynajęcie
przewodnika po Sandomierzu